V roce 2017 odstartoval nový projekt „Pijeme kávu s“

Ve středu 19. dubna 2017 za velkého zájmu plně obsazeného salónku Lázní Jupiter, odstartoval Spolek rodáků nový projekt „Pijeme kávu s“. Úvodní přednášky, na téma o životě Augusta Sedláčka, se na výbornou zhostil ředitel Prácheňského muzea pan Jiří Prášek. Cyklus přednášek pak odstartovala naše hostitelka ředitelka lázní paní Bc. Miroslava Dvořáková.  Na závěr přednášky si účastníci mohli prohlédnout nejen řadu   Sedláčkových knih, ale  pan Dr. Prášek přivezl i raritu – čerstvě restaurovanou pohřební stuhu z věnce prezidenta T.G. Masaryka , který poslal na pohřeb A. Sedláčka a naši diváci tak byli první, kdo ji mohli vidět.

Projekt pokračoval přednáškou červovou Jiřího Hladkého na téma Nestarší kamenný most v Čechách .

V srpnu nás pan Rudolf Slaba zavedl do Bolivijských And.

Závěr cyklu obstaral v říjnu ředitel Milevského muzea pan Vladimír Šindelář svojí přednáškou o hrdelních zločinech na jihu Čech. V rámci přednášky představil i svojí nejnovější knihu Vraždy něžnou rukou. Kniha zaujala stejně jako přednáška a všechny přivezené výtisky si spokojení návštěvníci rozebrali.

 

Děkujeme všem divákům za přízeň a budeme se těšit při nových přednáškách v roce 2018.

 

 

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Galerie a jeho autorem je pavel. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *