Výlety s Rodáky v roce 2018

Výlet do Dubu u Prachatic a Lomce

V sobotu 6. října jsme absolvovali druhý letošní výlet do na novogotický zámeček v  Dubu u Prachatic, kde se role průvodkyně ujala majitelka paní Jana Marie Battaglia. Komentovaná prohlídka s paní domu zabrala více jak dvě hodiny a během ní nás seznámila s historií zámku, rodiny, ale hlavně s postupnou rekonstrukcí zámku, kterou rodina realizuje z části vlastníma rukama a na svůj náklad ze socialistického školního zařízení do opětovné podoby novogotického klenotu. Odpoledne bylo věnováno prohlídce Netolic a poutního kostela na Lomci.

 

Výlet do Tálína

V sobotu 23.6.2018 se členové Spolku účastnili výletu do Tálína. Cestou jsme se zastavili v Albrechticích nad Vltavou, kde jsme si prohlédli románský kostelík a zejména hřbitovní kapličky s lidovou výmalbou. Hlavním bodem programu byla návštěva skleníků kaktusáře dr. Slaby, kterého členové Spolku poznali při jeho loňské přednášce. Na závěr výletu jsme se prošli centrem Písku.

Příspěvek byl publikován v rubrice Galerie a jeho autorem je pavel. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *